MODELY

  Na tejto stránke nájdete jednoduché vystrihovačky modelov vojenskej techniky. Modely som väčšinou robil podľa náčrtov a fotografií. Sú určené pre menej náročných modelárov, ktoý sa uspokoja s jednoduchým ale zaujímavým modelom.
  Vystrihovačky sú vo formáte PDF. Vystrihovačku si môžete stiahnuť priamo vo  formáte PDF alebo ako archív RAR. Ak náhodou nemáte vo svojom počítači Acrobat Reader môžete si ho stiahnuť z tejto adresy www.adobe.com . Ak máte staršiu verziu Acrobat Reader odporúčam aktualizovať na verziu 5.
Aby bola zachovaná mierka modelu (väčšinou 1:50), je treba dodržať nastavenie tlače ako je zobrazené na priloženom obrázku (kliknutím naň sa zväčší). Je používam Acrobat Reader 5.0 CE. U starších verzií nemôžem zaručiť, že po vytlačení bude model v uvedenej mierke.
  Vystrihovačku doporučujem tlačiť na výkres. Odtiene farieb závisia od použitého papiera a nastavenia kvlity tlače na tlačiarni. Modely na fotografiách som tlačil na tlačiarni Canon BJC 3000.
  Značenie vo vystrihovačke je štandardné ako napríklad u vystrihovačiek v ABC. Pre tých ktorý ho nepoznajú sú jednotlivé značky vysvetlené pri návode.


ALIGÁTOR
Ľahký obrnený automobil
mierka 1:50
AEC "DORCHESTER"
Obrnené veliteľské vozidlo
mierka 1:50
ZiS-42
Polopásové vozidlo
mierka 1:50
MAN 5t mil gl 4x4
Nákladný automobil
mierka 1:50
MAN 7t mil gl 6x6
Nákladný automobil
mierka 1:50

« ÚVOD