DTP-90MTECHNICKÉ ÚDAJE :
 Dĺžka4 220 mm
 Šírka2 200 mm
 Výška2 570 mm
 Svetlá výška375 mm
 Maximálna hmotnosť6 700 kg
 Výkon motora141 kW
 Maximálna rýchlosť :
  - na ceste120 km/h
  - pri plavbe6 km/h
 Dojazd660 km

   Vozidlo vzniklo na báze BVP-1. Cieľom bolo využiť prebytočné BVP, ktoré boli po podpísaní medzinárodných zmlúv vyraďované zo služby. Vozidlo bolo prvý krát predstavené na výstave IDET 1995.

   Technický popis

   Z BVP bol zachovaný cely podvozok, motor s prevodovkou a priestory vodiča a veliteľa. Korba je zvarená z pancierových plechov, ktoré odolávajú strelám z ručných zbraní a črepinám granátov. V zadnej časti vozidla tvorenej zvýšenou nadstavbou je miesto pre troch špecialistov a technické vybavenie. Opravárenská výbava je tvorená rôznymi sadmi bežného i špeciálneho náradia. Súčasťou výbavy je zváracie a rezacie zariadenie pre prácu s plameňom aj elektrickým prúdom. Elektrická sústava vozidla je dimenzovaná na napätie 24 aj 48V. Vozidlo je vybavené aj zariadením na štartovanie vozidiel pomocou stlačeného vzduchu. V ľavej zadnej časti stropu je umiestnený žeriav s nosnosťou 1000 kg.
   Vozidlo môže byť vyzbrojené ľahkým guľometom kalibru 7,62 mm, lafetovaným na ľavom prednom poklope zvýšenej nadstavby. Vozidlo si zachovalo možnosť plavby.

   Použitá literatúra
ATM č.6/1998; DTP-90M, autor: Ing. Ján Martiec

  « SPÄŤ Fotoalbum »